Best move entrepreneurs can make.
Mauris blandit aliquet elit, eget tincidunt nibh pulvinar a. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Donec velit neque, auctor sit amet aliquam vel, ullamcorper sit amet ligula.
Volonterski centar Zagreb
Udruga „MI“ – Split – Volonterski centar Split
Udruga za razvoj civilnog društva SMART – Volonterski centar Rijeka
DKolektiv – Volonterski Centar Osijek
Udruga CARPE DIEM – Lokalni volonterski centar VolonterKA, Karlovac
Udruga za mlade Alfa Albona – Lokalni volonterski centar Labin
LAG Vallis Collapis – Volonterski centar Kupa, Ozalj
Volonterski centar Istra, Pula
Društvo „Naša djeca“ grada Gospića – Lokalni volonterski centar Gospić
Volonterski centar Vukovarsko-srijemske županije, Županja
Mirovna grupa Oaza – „Oazin“ volonterski centar, Beli Manastir
12.Volonterski centar Slavonski Brod
PRONI Centar za socijalno podučavanje – Volonterski centar Vukovar
Inkluzivna kuća Zvono- Lokalni volonterski centar Zvono, Belišće
Udruga Oppidum – Volonterski centar Požega
Informativno pravni centar
Županijski volonterski centar KrEdA
Agencija lokalne demokracije Sisak, Volonterski centar Sisak
Udruga IKS – Volonterski centar Petrinja
Centar za mlade Križevci – Volonterski centar „Link“, Križevci
Centar za mlade Zaprešić – Volonterski centar Zaprešić
Udruga mladih Fenkis – Volonterski centar „Orkas“, Oroslavje
Zaklada Sandra Stojić, Kutina
ACT grupa – Volonterski ured Međimurja, Čakovec
Mreža udruga Zagor – Volonterski centar VolontirAJMO, Zabok
Udruga Srce Zelina – Lokalni volonterski centar Srce, Sv. Ivan Zelina
Humanitarna udruga “Fra Mladen Hrkač”
Udruga za civilno društvo i kvalitetu življenja Srma – Lokalni volonterski centar Sinj
Udruga socijalnih radnika Zadar – Volonterski centar Zadar
Udruga za razvoj civilnog društva Bonsai – Volonterski centar Dubrovnik
Udruga Dobra – Volonterski centar Dobra, Metković
Udruga mladih „Mladi u Europskoj uniji“ – Volonterski centar „Pozitiva“, Šibenik
Centar za održivi razvoj Imotski – Lokalni volonterski centar Imotski
34.Savjetovalište Lanterna – Lokalni volonterski centar Lanterna, Makarska
Udruga ZvoniMir- Lokalni volonterski centar „Iskra“, Knin
Udruga Prizma – Volonterski centar Gračac
Prema zakonu o volonterstvu, ne postoji uvjet isplate novčane nagrade ili potraživanja druge imovinske koristi za obavljeno volontiranje. Unatoč tome, Zakonom o volonterstvu je dopušteno (ukoliko je organizator volontiranja u mogućnosti) je dopušteno pokrivanje određenih troškova volonteru uvidu prijevoza, hrane, smještaja i sl.
Možeš povremeno sudjelovati u volonterskim akcijama i aktivnostima koje su ti zanimljive i odgovaraju tvojim znanjima i vještinama kod jednog ili više različitih organizatora volontiranja. Također, možeš se uključiti u svakodnevni rad i djelovanje organizatora volontiranja, predlagati volonterske akcije, biti proaktivan/na, doprinositi ne samo zajednici već i ostvarenju ciljeva organizatora volontiranja te na taj način postati aktivan u kreiranju pozitivnih promjena.
Za volontiranje u svom vlastitom mjestu ili okolici se možeš informirati i prijaviti preko lokalnih udruga za mlade (kao što je Udruga Impress), putem naše volontiraj.hr stranice, lokalnih volonterskih centara te putem društvenih mreža.
Za kratkoročne projekte volonteri imaju plaćen smještaj, hranu i put, dok na projektima dugoročnog volontiranja uz navedene troškove volonter dobiva džeparac i troškove za hranu.
Međunarodno volontiranje može biti dugoročno i kratkoročno. Kratkoročno volontiranje traje maksimalno 10 dana i većinom se manifestira kao razmjena mladih i trening, dok dugoročno volontiranje može trajati i do 12 mjeseci. Također, volontirati se može u timu ili pojedinačno.
Za volontiranje izvan granica RH se možeš informirati i prijaviti preko raznih udruga za mlade (kao što je Impress), preko naše stranice volontiraj.hr, regionalnih i lokalnih volonterskih centara, društvenih mreža te putem online portala kao što su European Youth Portal i European Solidarity Corps, a uvijek se možeš obratiti i Agenciji za mobilnost i programe EU, a za Erasmus + projekte se možeš prijaviti već i za vrijeme redovnog školovanja u svojoj obrazovnoj instituciji.
služi kao izvještaj o volonterskom angažmanu na dnevnoj bazi te za praćenje volonterskih sati i na temelju njega se izdaje potvrda o volonterskim satima i stečenim
sklapaju volonter i organizator volontiranja u svrhu reguliranja međusobnih prava i obveza. Sklapa se na početku volonterskog angažmana, a moguće ga je sklopiti u usmenom i pismenom obliku.
je osoba nadležna za provedbu aktivnosti u sklopu kojih se odvija volontiranje. Koordinator komunicira sa zajednicom, građanima i potencijalnim volonterima te pruža potporu i volonterima i mentorima. Često kvaliteta volonterskog programa ovisi o koordinatorima.
je osoba koja je predana zadatku pružanja potpore volonteru i koja je odgovorna za volontera i njegovu dobrobit.
je osoba koji dobrovoljno ulaže svoje vrijeme, trud, znanje i vještine u pružanje usluga za dobrobit druge osobe i društva u cjelini, bez potraživanja materijalne i financijske dobiti.
je zalaganje i doprinos pojedinca, odnosno uzajamna potpora članova neke zajednice. Ona označava našu spremnost da pomognemo članovima vlastite ili neke druge zajednice i našu težnju za dobrom drugoga.
Volonterstvo i solidarnost su najčešće usmjereni na ranjive članove društva – stare, bolesne, pogođene elementarnim nepogodama, siromašne, obespravljene… – bilo u vlastitoj ili u drugim zemljama.
je dobrovoljni angažman pojedinca, koji se zasniva na dobroj volji, aktivizmu i solidarnosti. Volontirati se može u različitim područjima koje ne moraju biti vezane uz vlastitu struku. Volontiranje doprinosi volonteru/ki u vidu osobnog rasta, razvoja socijalnih vještina te aktivnog društvenog sudjelovanja i osjećaja korisnosti.
Put more time into what you do best.
Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Pellentesque in ipsum id orci porta dapibus. Nulla porttitor accumsan tincidunt. Sed porttitor lectus nibh. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.